Ceny domów na Wyspach nieznacznie spadły

opublikowano: 08-12-2015, 10:27

Ceny domów na Wyspach Brytyjskich spadły w listopadzie o 0,2 proc. w ujęciu miesięcznym, wynika z danych firmy Halifax, zajmującej się w kredytach hipotecznych.

Średni koszt domu spadł do 204 552 funtów (307,7 tys. USD). w ujęciu rocznym, jak wyliczyła spółka wchodząca w skład Lloyd’s Banking Group ceny domów wzrosły o 8,7 proc., zyskując w okresie trzech miesięcy do listopada 1,4 proc.

Braki w podaży powodują, że wartość nieruchomości w tym roku rośnie szybciej niż płace. Rynek doszedł do takiego poziomu, że dla wielu potencjalnych nabywców pierwszego domu, ceny znalazły się już poza ich zasięgiem – napisano w raporcie Halifax. Firma ocenia, że ciągły brak równowagi wzmocni inflację cen w najbliższych miesiącach. 

Obserwowany spadek w listopadzie, nie jest zapowiedzią odwrócenia tendencji. Brak równowagi na rynku nieruchomości staje się coraz bardziej dotkliwy – wyjaśnia Martin Ellis, ekonomista Halifax.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Ceny domów na Wyspach nieznacznie spadły