Czytasz dzięki

Ceny domów na Wyspach znów spadły

opublikowano: 05-06-2020, 14:07
aktualizacja: 05-06-2020, 14:07

W maju 2020 r. trzeci miesiąc z rzędu spadały ceny domów na Wyspach Brytyjskich. Wśród głównych przyczyn wymienia się lockdown gospodarki w wyniku pandemii koronawirusa, który zamroził transakcje na rynku nieruchomości.

Średnia cena domu zmniejszyła się o 0,2 proc. do 237,8 tys. GBP (ok. 300 tys. USD), wynika z danych zaprezentowanych w piątek przez firmę Halifax. Mediana prognoza zakładała spadek o 0,7 proc. wobec spadku o 0,6 proc. w marcu.

Londyn, Wielka Brytania
Zobacz więcej

Londyn, Wielka Brytania fot. Bloomberg

W porównaniu z analogicznym okresem sprzed roku ceny odnotowały co prawda wzrost rzędu 2,6 proc., jednak był ona najsłabszy od listopada 2019 r.

Wprowadzone obostrzenia doprowadziły do zatrzymania większości gospodarki, w tym wstrzymały oglądanie nieruchomości i transakcje. Środki zachowawcze zaczęto stopniowo znosić w połowie maja, co może pobudzić większą aktywność w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

W dalszym ciągu mamy zaufanie do ogólnej kondycji rynku mieszkaniowego w perspektywie długoterminowej - powiedział Russell Galley, dyrektor zarządzający w Halifax. Dodał, że to jak sytuacja odnośnie cen będzie się dalej rozwijać zależy od tego, jak szybko gospodarka będzie w stanie odbić.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane