Ceny domów w Singapurze ponownie rosną

opublikowano: 26-07-2019, 07:12

W zaledwie rok po wprowadzeniu przez rząd ograniczeń w celu ochłodzenia rynku, segment nieruchomości w Singapurze znowu wykazuje oznaki mocnego ożywienia.

Wartości mieszkań wzrosła o 1,5 proc. w ciągu trzech miesięcy do 30 czerwca 2019 r., co jest najwyższą dynamiką od drugiego kwartału 2018 r. Odczyt przebił też wstępne szacunki, które zakładały wzrost rzędu 1,3 proc., wynika z danych zaprezentowanych przez Urząd ds. Rewitalizacji Miejskiej.

Singapur
Zobacz więcej

Singapur fot. Bloomberg

Ożywienie cen było przede wszystkim pokłosiem wzrostu popytu na  mieszkania w najlepszych centralnych regionach miasta. 

Wyższe ceny sprzedaży nowych domów wynikają „z oczekiwania ze względu na wyższe koszty gruntów i wiele projektów wymagających premii cenowej z uwagi na doskonałą lokalizację, stan posiadania i charakterystyczne projekty - twierdzi Christine Sun, szefowa działu badań w OrangeTee & Tie Pte.

Rząd wprowadził środki chłodzące w celu spowolnienia wzrostu cen nieco ponad rok temu, na początku lipca 2018 r. Obejmowały one podniesienie opłat skarbowych za drugie domy i zaostrzenie limitów kredytów do wartości kredytów mieszkaniowych udzielanych przez instytucje finansowe. Ceny domów spadały przez dwa kwartały z rzędu do 31 marca br.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu