Ceny działek spadają

opublikowano: 23-07-2009, 15:33

Tanieją działki w okolicach dużych miast. Według raportu szybko.pl i Expandera obniżki sięgają nawet 30 proc. To efekt nadwyżki podaży nad popytem - pisze "Gazeta Wyborcza".

W powiatach graniczących z Warszawą redukcje cen liczone rok do roku sięgają 30 proc. Najwyższe spadki zanotowano w Legionowie i Łomiankach. Według raportu w tych miastach można znaleźć oferty działek, które kosztują 100 zł za metr kwadratowy.

- Analizowaliśmy grunty pod zabudowę jednorodzinną, których powierzchnia nie przekracza 5 tys. mkw. Ustaliliśmy, że ceny wróciły do normalności. Łomianki np. to nie miejscowość o jakichś niesamowitych walorach estetycznych, historycznych czy komunikacyjnych, a na fali wzrostów z 2006 i 2007 r. cena metra kwadratowego sięgała tam nawet 1000 zł - mówi Marta Kosińska z portalu Szybko.pl. Do tego w ciągu roku liczba ofert w okolicach stolicy wzrosła o 65 proc. Ceny spadają również w okolicach innych dużych miast, jednak nie wszędzie. W okolicach Krakowa w miejscowości Skawina ceny wzrosły o 4 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Ceny działek spadają