Ceny konsumenckie w Singapurze ciągle w dół

opublikowano: 23-03-2016, 07:03

Ceny konsumenckie w Singapurze spadają już od szesnastu miesięcy z rzędu, notując tym samym najdłuższą tego typu serię od 1977 r. donosi Bloomberg.

W lutym wskaźnik CPI obniżył się o 0,8 proc. w stosunku do analogicznego okresu 2015 r. w związku z postępującym spadkiem kosztów transportowych, mieszkaniowych i komunikacyjnych. To wynik nieco wyższy niż oczekiwali ekonomiści, których mediana prognoz zakładała spadek rzędu 0,7 proc. 

Z kolei inflacja bazowa, z której wyłączony jest prywatny transport i koszty mieszkaniowe przyspieszyła do 0,5 proc. w lutym.

Niskie ceny ropy nadal przekładają się na spadek kosztów, a w rezultacie prowadzą do deflacji – oceniają analitycy DBS Group Holdings.

Rząd Singapuru obniżył w zeszłym miesiącu swoja prognozę inflacyjna na bieżący rok do przedziału od 0 do -1,0 proc. z wcześniejszej projekcji na poziomie 0,5 do -0,5 proc. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Ceny konsumenckie w Singapurze ciągle w dół