Ceny mieszkań lekko w górę

PAP
opublikowano: 24-11-2014, 00:00

Przeciętna cena mieszkania w Polsce w ciągu ostatniego roku wzrosła o 1,88 proc. — wynika z piątkowego raportu Open Finance i Home Brokera.

Najbardziej podrożały mieszkania w Bydgoszczy, Łodzi i Warszawie. W innych miastach Polski ceny mieszkań spadły.

Na wzrost ceny przeciętnego polskiego mieszkania największy wpływ miały transakcje zawierane w Bydgoszczy. Według Home Brokera w tym mieście zanotowano średni wzrost cen aż o 7,9 proc. Mieszkania drożały także w Łodzi — o 2 proc. i Warszawie — o 1 proc. Mniejsze zwyżki zaobserwowano w Gdańsku (0,5 proc.), Poznaniu (0,4 proc.) i Szczecinie (0,1 proc.). W innych miastach notowano spadki. Największe w Lublinie — 8,2 proc. Tańsze mieszkania niż przed rokiem są także w Katowicach (spadek o 5,2 proc.), Białymstoku (o 3,8 proc.), Krakowie (o 1,5 proc.), Olsztynie (o 1,4 proc.) i Wrocławiu (o 1 proc.).

Z zestawienia doradców finansowych wynika, że najwięcej za mieszkanie niezmiennie trzeba płacić w Warszawie.

Metr kwadratowy mieszkania w stolicy kosztuje przeciętnie 7239 zł. Jest to o 20 proc. więcej niż w drugim najdroższym mieście w Polsce — Krakowie i niemal dokładnie dwa razy tyle co w Łodzi, gdzie mieszkania są najtańsze wśród dużych polskich miast.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane