Ceny mieszkań ruszyły w górę

opublikowano: 28-03-2018, 22:00

Indeks Cen Transakcyjnych, obliczany przez firmy Home Broker i Open Finance, po korekcie na przełomie roku znów poszedł w górę.

 Średnie ceny mieszkań w 23 polskich miastach są obecnie o 4,6 proc. wyższe niż przed rokiem. Najmocniejszą zwyżkę przeciętnej ceny odnotowano w Bydgoszczy (10,1 proc.), Rzeszowie (6,3 proc.), Łodzi (6,3 proc.) i Białymstoku (6,2 proc.). „W Poznaniu ceny mieszkań wzrosły w ciągu roku o ponad 5 proc., w Gdańsku o 4,5 proc., a w Warszawie o 3,5 proc. W stolicy, która jest zdecydowanie największym i najważniejszym rynkiem mieszkaniowym w kraju, średnie stawki wróciły na poziom ponad 7 tys. zł za mkw., obecnie jest to 7169 zł. Na minusie jest Kraków, gdzie w ciągu 12 miesięcy średnie stawki za metr kwadratowy mieszkania obniżyły się o 1,2 proc. do 6099 zł za mkw.” — głosi raport. Indeks Cen Transakcyjnych wyliczany jest na podstawie transakcji dokonanych przez klientów Home Brokera i Open Finance.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy