Ceny na stacjach paliw mogą pójść w górę

PAP
17-04-2015, 17:37

W nadchodzącym tygodniu kierowcy powinni liczyć się z podwyżkami cen paliw na stacjach benzynowych - ocenili branżowi analitycy. Ich zdaniem podwyżki w najmniejszym stopniu dotkną osoby tankujące autogaz.

Eksperci BM Reflex wskazali, że w mijającym tygodniu średnio za paliwa płacimy od 2 do 4 groszy na litrze więcej niż w poprzednim tygodniu. "Oznacza to wzrost cen paliw do poziomów odpowiednio dla: benzyny bezołowiowej 95 -4,71 zł, benzyny bezołowiowej 98 – 4,92 zł, oleju napędowego – 4,64 zł/l, LPG – 2,00 zł/l" - napisali w piątkowym komunikacie.

"W przypadku benzyn i oleju napędowego wróciliśmy zatem do poziomów w połowy grudnia ubiegłego roku, a za gaz ostatnio płaciliśmy tyle w pierwszej dekadzie lutego tego roku" - dodali.

Zdaniem ekspertów portalu e-petrol.pl w nadchodzącym tygodniu tankując na stacjach benzynowych powinniśmy się liczyć z podwyżkami. "W okresie między 20 a 26 kwietnia spodziewamy się, że benzyna Pb98 kosztować będzie 4,88-4,97 zł za litr, natomiast podstawowe paliwo - benzyna Pb95 ulokuje się w przedziale 4,65-4,74 zł za litr" - wskazali.

"Olej napędowy będzie kosztować 4,57-4,66 zł za litr. Warto zauważyć, że w czasie kiedy rosną hurtowe ceny paliw tradycyjnych, obniża się cena autogazu. Na wielu stacjach będzie zapewne można zaobserwować spadki - a poziom cen średnich powinien mieścić się w przedziale 1,89-1,99 zł za litr" - dodali.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Energetyka / Ceny na stacjach paliw mogą pójść w górę