Ceny ropy bez większych zmian w Nowym Jorku

opublikowano: 17-05-2007, 09:31

Ceny ropy na giełdzie w Nowym Jorku niewiele się zmieniły po środowym spadku spowodowanym raportem. Wynika z niego, że zapasy ropy wzrosły więcej, niż oczekiwali analitycy.

Amerykański Departament Energii (DoE) poinformował w środę, że zapasy ropy naftowej w USA wzrosły w ubiegłym tygodniu o 1,06 mln baryłek, czyli o 0,31 proc., do 342,2 mln baryłek - najwyższego poziomu od czerwca.

DoE podał, że zapasy benzyny wzrosły w tym czasie o 1,76 mln baryłek (0,91 proc.), do 195,5 mln baryłek. Spodziewano się ich wzrostu o 1,0 mln baryłek.

Cena ropy w dostawach na czerwiec na giełdzie NYMEX w Nowym Jorku w handlu elektronicznym wzrosła o 15 centów do 62,70 USD za baryłkę. W środę kontrakt ten spadł o 1,0 proc. do 62,55 USD.

Cena ropy Brent na ICE Futures Exchange w Londynie na kontrakty lipcowe wzrosła o 28 centów do 68,25 USD za baryłkę.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Ceny ropy bez większych zmian w Nowym Jorku