Ceny ropy w Nowym Jorku spadają

DI, PAP
opublikowano: 27-04-2012, 08:39

Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają po tym, jak w czwartek znalazły się na najwyższym poziomie od prawie czterech tygodni - podają maklerzy.

Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na czerwiec na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku tanieje o 61 centów do 103,94 USD.

Analitycy wskazują na techniczny charakter korekty na nowojorskim rynku ropy. Cena ropy WTI przestała rosnąć w pobliżu poziomu 105 dolarów za baryłkę, a więc poziomu, gdzie obecnie przebiega 50-dniowa średnia krocząca na wykresie cen surowca.

Słabsze nastroje na rynku surowców w piątek to również efekt obniżenia ratingu Hiszpanii przez agencję ratingową Standard & Poor's. S&P obniżyła w czwartek wieczorem rating Hiszpanii o dwa stopnie - z "A" na "BBB" z perspektywą negatywną, co może oznaczać w przyszłości kolejne obniżenie wiarygodności kredytowej tego kraju.

Agencja S&P uzasadniła swą decyzję tym, że budżet Hiszpanii mogą obciążyć dodatkowo gospodarcze problemy tego kraju. Istnieje także poważne ryzyko dalszego zadłużania się państwa, gdyż rząd prawdopodobnie będzie musiał wesprzeć zagrożone upadkiem banki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane