Cezary Kucharski rozkręca się w nieruchomościach

opublikowano: 21-06-2018, 22:00

Spółka Moonoffice, którą dowodzi były menedżer Roberta Lewandowskiego, sprzedała biurowiec w Krakowie. Wartość transakcji przekracza 55 mln zł netto.

Firma deweloperska Moonoffice powstała w 2016 r., a jej pierwszą i na razie jedyną inwestycją był oddany niedawno do użytku biurowiec przy ulicy Twardowskiego w Krakowie. Budynek został właśnie sprzedany Narodowemu Centrum Nauki (NCN), a wartość transakcji wyniosła 55,2 mln zł netto.

Cezary Kucharski, prezes Moonoffice, zapewnia, że spółka będzie się rozwijała na rynku nieruchomości. Na razie na koncie ma budowę zielonego biurowca, który powstał w półtora roku.
Zobacz więcej

O KROK DALEJ:

Cezary Kucharski, prezes Moonoffice, zapewnia, że spółka będzie się rozwijała na rynku nieruchomości. Na razie na koncie ma budowę zielonego biurowca, który powstał w półtora roku. Fot. ARC

— Jeszcze w tym roku planujemy przeprowadzkę do nowego biura. Obecnie wynajmujemy powierzchnię w krakowskim Centrum Biurowym Biprostal. Starania o pozyskanie stałej siedziby dla centrum trwają od 2010 r. — informuje prof. Zbigniew Błocki, dyrektor NCN.

Nabyty obiekt ma 5,3 tys. mkw. i powstał zgodnie z zasadamizielonego budownictwa. Zastosowano w nim m.in. nowoczesne pompy ciepła, panele fotowoltaiczne oraz armaturę gwarantującą niskie zużycie wody.

Rowerzyści mogą skorzystać z szatni z prysznicem i stacji naprawy jednośladów, a zmotoryzowani — z dwóch stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

Inwestor złożył już dokumentację do certyfikatu LEED w stopniu Platinum.

Prezesem spółki Moonoffice jest były piłkarz Cezary Kucharski, który przez dziesięć lat był menedżerem Roberta Lewandowskiego.

Oprócz niego udziały w spółce mają Jacek Kępiński, Jakub Kamiński, Adam Urban i Wojciech Solak, mający doświadczenie na rynku nieruchomości.

— Ja działałem w tej branży w Warszawie, natomiast moi wspólnicy są deweloperami w Krakowie. Współtworzyli kiedyś Wawel Service, a teraz budują jako Sol & Art — informuje Cezary Kucharski.

Zapewnia, że oddany niedawno do użytku biurowiec to dopiero początek inwestycji spółki.

— Przyglądamy się kolejnym projektom deweloperskim, nie tylko biurowym, ale też mieszkaniowym — ujawnia prezes.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Gołasa

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu