CH2M i Petmex inwestują

opublikowano: 05-02-2019, 22:00

W krakowskiej strefie spółka inżynieryjna z USA stworzy 200 miejsc pracy, a polski producent karmy wybuduje fabrykę.

Krakowski Park Technologiczny wydał dwie decyzje. Jak podkreśla strefa, jedna z nich jest możliwa dzięki Polskiej Strefie Inwestycji. Wprowadzone w ubiegłym roku zmiany poszerzyły katalog usług, na które firmy mogą dostać pomoc publiczną, o usługi architektoniczne, inżynieryjne, specjalistycznego projektowania, doradztwa w sprawach środowiska i firm centralnych. Skorzysta z tego CH2M, amerykańska spółka z grupy Jacobs, która ma w Krakowie globalne centrum projektowe. Firma poszerzy zakres usług o inżynieryjno-architektoniczne. W związku z tym wyda 40 mln zł i zatrudni co najmniej 200 pracowników. Ze zwolnień podatkowych w KPT skorzysta też Petmex Company. Działający od 2014 r. producent żywności dla psów wybuduje w Myślenicach zakład karmy dla zwierząt. Firma zainwestuje ponad 7 mln zł.

Kierowana przez Wojciecha Przybylskiego krakowska strefa
wydała w tym roku cztery decyzje. Przez cały ubiegły rok wsparła 14 firm.
Zobacz więcej

Dobry początek

Kierowana przez Wojciecha Przybylskiego krakowska strefa wydała w tym roku cztery decyzje. Przez cały ubiegły rok wsparła 14 firm. Fot. ARC

W tym roku KPT wydał już cztery decyzje. W 2018 r. spółka ściągnęła 14 firm, które łącznie zainwestują 495,7 mln zł i stworzą ponad 300 miejsc pracy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy