CH2M z grantem

opublikowano: 21-07-2019, 22:00

500 osób zatrudni do 2021 r. w Krakowie amerykańska firma inżynieryjna. Rząd wsparł ją grantem.

2,58 mln zł — takiej wysokości grant otrzyma CH2M na rozwój Globalnego Centrum Projektowo-Inżynieryjnego w Krakowie. W tym roku do spółki trafi 1,4 mln zł, w przyszłym 1,1 mln zł, a w kolejnym 51,8 tys. zł. Umowę w tej sprawie firma podpisała z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii w tym miesiącu, ale obietnicę grantu dostała w ubiegłym roku i wtedy rozpoczęła projekt. W jego ramach zwiększy zatrudnienie w krakowskim centrum, które w 2018 r. wynosiło 980 osób, o 500 pracowników, w tym 485 z wyższym wykształceniem. W tym roku ma przybyć 275 etatów, w przyszłym 215, a w kolejnym 10. W związku z projektem amerykańska firma wyda 1,5 mln zł.

Projekt CH2M został oceniony przez Międzyresortowy Zespół ds. Inwestycji o Istotnym Znaczeniu dla gospodarki na 65 pkt na 100 możliwych. Wartość grantu została obniżona o 10 proc. w związku z łączeniem instrumentów wsparcia. CH2M korzysta ze zwolnień podatkowych w Polskiej Strefie Inwestycji. Na początku roku dostał decyzję o wsparciu w związku z inwestycją w Krakowskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W jej ramach poszerzy zakres usług o inżynieryjno-architektoniczne, wyda 40 mln zł i zwiększy zatrudnienie o 200 osób. To kolejny grant rządowy dla CH2M. W 2015 r. firma otrzymała dofinansowanie w związku z utworzeniem centrum usług projektowych dla swoich biur na całym świecie, które do końca 2017 r. miało zatrudniać ponad 1,1 tys.

Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
×
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane