Chadecki biznes niezadowolony z „gołębiej” polityki EBC

opublikowano: 03-08-2021, 14:16

CDU Wirtschaftsrat uważa, że utrzymywanie przez Europejski Bank Centralny rekordowo niskich stóp przez zbyt długi czas zwiększa inflację i zagraża stabilności monetarnej eurolandu, donosi Reuters.

Licząca 12 tys. członków niemiecka grupa biznesowa związana z Unią Chrześcijańsko-Demokratyczną (CDU) kanclerz Angeli Merkel jest niezadowolona z deklaracji EBC, że nie planuje podwyższania stóp w długiej perspektywie czasu.

- Rosnąca inflacja jest budzącym obawy sygnałem ostrzegawczym – powiedział Wolfgang Steiger, sekretarz generalny CDU Wirtschaftsrat.

W Niemczech inflacja cen detalicznych osiągnęła najwyższy poziom od 13 lat. Wywołało to żądanie podwyżek płac w sektorze usług przez związek zawodowy Verdi.

- To pokazuje, że nieograniczone pożyczanie nie jest planem politycznym w dłuższej perspektywie – powiedział Steiger. – Przeciętny oszczędzający w końcu zapłaci cenę tej bezprecedensowo ekspansyjnej polityki monetarnej, a także fiskalnej, w minionych latach – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane