Chandler: to nie jest wojna handlowa

opublikowano: 23-03-2018, 14:07
aktualizacja: 23-03-2018, 14:09

Marc Chandler, weteran rynku z Brown Brothers Harriman uważa, że ostatnie wydarzenia na linii USA-Chiny, które tak wystraszyły rynek, to jeszcze nie wojna handlowa.

- Ludzie przedstawiają to jako wojnę handlową. Nie uważam, że to już wojna handlowa – powiedział Chandler w telewizji Bloomberg.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

W czwartek prezydent Donald Trump ogłosił obłożenie cłem 60 mld USD importu z Chin. Chiny zasygnalizowały możliwość obłożenia cłem 3 mld USD importu z USA.

- Tańczyliśmy już ten taniec wcześniej – stwierdził Chandler. – Kraje będą odpowiadać symbolicznymi działaniami odwetowymi obejmującymi niewielką liczbę  dóbr, które stanowią trochę powyżej błędu zaokrąglenia w dwustronnej wymianie, podejmą działania zapewniające, że ucieczka USA nie doprowadzi do wzrostu importu i wystąpią o rozwiązanie konfliktu w WTO – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Chandler: to nie jest wojna handlowa