Chaos szkodzi biznesowi

Marek Goliszewski
opublikowano: 26-01-2007, 00:00

Obecne zamieszanie w samorządach to zła wiadomość dla przedsiębiorców. Bo widzimy w nim jedynie walkę polityczną, a nie troskę o prawo. Natomiast w pojęciu środowisk gospodarczych ważna i decydująca powinna być wymowa wyborów. Poparliś-my tych, a nie innych kandydatów i niespecjalnie nas obchodzi procedura i to, czy mąż pani Gronkiewicz-Waltz złożył w terminie deklarację majątkową, czy nie. Oczywiście, prawo powinno być przestrzegane, a za opóźnienia powinny być sankcje, ale na pewno nie nowe wybory. Bo to będzie oznaczało długotrwały stan zawieszenia w wielu samorządach.

Taki stan tymczasowości zawsze szkodzi. Z reguły oznacza bowiem zahamowanie na długo procesu decyzyj-nego w samorządach, na czym przedsiębiorcom na pewno nie zależy. Trzeba się liczyć z opóźnieniem wielu decyzji administracyjnych, co może zahamować niektóre inwestycje. Samorządy są dla przedsiębiorców stałym partnerem, więc zależy nam na tym, by działały sprawnie.

Jest też inny aspekt tej sprawy. Dodatkowe wybory to koszt kilku może kilkunastu milionów złotych. Skądś trzeba będzie te pieniądze wziąć. Można się więc spodziewać nasilonych działań aparatu skarbowego. Bo pieniędzy będzie się szukać tam, gdzie one są. A gdzie są pieniądze? Mają je przedsiębiorcy. Obawiam się, że to oni właśnie zapłacą za dodatkowe wybory samorządowe. I to oni zostaną ukarani za to, że ktoś nie złożył oświadczenia majątkowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Goliszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu