Chavez przechodzi chemioterapię

PAP
02-03-2013, 08:31

Prezydent Wenezueli Hugo Chavez przechodzi chemioterapię i "prowadzi walkę o życie" - oświadczyły w nocy z piątku na sobotę władze w Caracas.

Wiceprezydent Nicolas Maduro powiedział dziennikarzom, że lekarze rozpoczęli chemioterapię walczącego z nowotworem Chaveza, gdy w połowie stycznia wyleczył się z infekcji dróg oddechowych. Nie przybliżył, w jaki sposób jest leczony.

10 grudnia ubiegłego roku Chavez wyjechał na Kubę, gdzie przeszedł czwartą już operację usunięcia nowotworu okolic miednicy. Prezydenta przywieziono do Caracas 18 lutego i od tamtej pory pozostaje on w szpitalu wojskowym.

Chavez po raz pierwszy przyznał, że jest chory na raka w czerwcu 2011 r. Od tego czasu poddał się na Kubie czterokrotnie operacjom usunięcia zmian nowotworowych, również chemoterapii i naświetlaniom. Podczas leczenia na Kubie Chavez utrzymywał w tajemnicy szczegóły dotyczące zarówno jego choroby jak i miejsca pobytu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Polityka / Chavez przechodzi chemioterapię