Chcą kolejowego korytarza Bałtyk – Adriatyk

DI
opublikowano: 08-10-2009, 14:03

W Parlamencie Europejskim podpisano deklarację, która ma wesprzeć „bezzwłoczną realizację” kolejowego połączenia północy Unii Europejskiej z południem.

Korytarz Bałtyk – Adriatyk rozpocznie się w Gdańsku i prowadzić będzie przez Warszawę, Katowice, Zilinę i Brecław, Brno, Bratysławę do Wiednia, poprzez Graz, Klagenfurt, Villach, Udine, Triest, Wenecję aż do Bolonii. Wśród brukselskich sygnatariuszy deklaracji był Włodzimierz Fisiak, marszałek województwa łódzkiego. Władze samorządowe liczą, że dzięki rozbudowie infrastruktury (nie tylko kolejowej, ale i np. lotniczej) region stanie się głównym węzłem komunikacyjnym kraju.

None
None

„Powstające w sąsiedztwie węzłów komunikacyjnych centra i ośrodki logistyczne wpłyną na aktywizację regionu, a pośrednio również na rozwój gospodarki całego województwa, uaktywniając różne gałęzie przemysłu i usług. Dostępność i sprawność transportowa stymulować będą inwestycje, wymianę handlową oraz spedycję. To pociągnie za sobą tworzenie miejsc pracy, a tym samy wzrost poziomu życia mieszkańców i rozwój gospodarczy regionu” – czytamy w komunikacie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane