Chcemy się też rozwijać poza Polską

Dorota Czerwińska
opublikowano: 11-01-2008, 00:00

Inwestorzy giełdowi mogą skorzystać z europejskiego boomu na usługi doradztwa personalnego.

Inwestorzy giełdowi mogą skorzystać z europejskiego boomu na usługi doradztwa personalnego.

„Puls Biznesu”: Dlaczego Work Service idzie na giełdę?

Tomasz Szpikowski, prezes zarządu Work Service: Osiem lat temu jako studenci wrocławskiej Akademii Ekonomicznej wraz z obecnym wiceprezesem Tomaszem Misiakiem założyliśmy Work Service. Kapitał zakładowy wynosił 4 tys. zł. Mimo dużej konkurencji i nieufności klientów do tymczasowej formy pracy udało nam się osiągnąć sukces. Dziś firma jest potentatem na rynku pośrednictwa pracy, dając zatrudnienie blisko 100 tysiącom osób rocznie. Dotąd nie sprzedaliśmy udziałów ani nie wypłaciliśmy sobie dywidendy. Byliśmy skupieni na rozwoju spółki. Jednak na pewnym etapie firma nie może się dynamicznie rozwijać tylko dzięki własnym zasobom. Trzeba sięgnąć po zewnętrzny kapitał inwestycyjny.

Na co chcecie go przeznaczyć?

Chcemy się umacniać na pozycji numer jeden w kraju i budować silną pozycję na rynkach międzynarodowych. W kilka lat chcemy się stać liczącym się graczem na rynku średniej wielkości wyspecjalizowanych agencji zatrudnienia w Europie Zachodniej. Zamierzamy zdobywać nowe rynki dzięki przejęciom w naszej branży, a także w branżach pokrewnych. Otworzy nam to drzwi do nowych obszarów rynku. Inwestując w akcje Work Service, inwestorzy giełdowi będą mogli skorzystać z europejskiego boomu na usługi związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi.

Działacie już także poza Polską?

Tak. Na dojrzałych rynkach w Unii Europejskiej: w Niemczech, Holandii, Wielkiej Brytanii, Irlandii i na rynkach dynamicznie się rozwijających: w Rumunii, Czechach, na Słowacji. Poza Unią jesteśmy obecni na rynkach, które mają ogromne możliwości wzrostu, czyli w Rosji i na Ukrainie.

Będziecie pierwszą agen- cją zatrudnienia na warszawskim parkiecie. Na innych giełdach są firmy z tej branży?

Oczywiście. Jest na nich obecna czołówka światowych agencji pośrednictwa pracy, działających również w Polsce, na przykład Adecco, Manpower, Randstad. Ta ostatnia należy do spółek tworzących główny indeks giełd paryskiej, amsterdamskiej, brukselskiej i lizbońskiej — Euronext100. Świadczy o sile firm reprezentujących branżę, w której działa także Work Service.

Rozmawiała Dorota Czerwińska

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Czerwińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu