Chemia pod lupą analityków DM IDMSA

opublikowano: 25-07-2013, 00:00

Analitycy DM IDMSA zaktualizowali rekomendacje dla spółek z sektora chemicznego.

Zalecenie dla Ciechu to „kupuj”, ponieważ specjaliści uważają, że w spółce drzemie duży potencjał poprawy rentowności dzięki prowadzonej restrukturyzacji.

— Co więcej, podtrzymujemy opinię, że firma udanie wyjdzie z niektórych inwestycji. Jeśli Ciech sprzeda Organikę Sarzyna za 400-500 mln zł, to doda to do wyceny firmy 3-5 zł na akcję — napisano w uzasadnieniu. Cena docelowa akcji to 27,4 zł. W środę na GPW za akcje Ciechu płacono 25,88 zł. DM IDMSA pesymistycznie ocenia natomiast perspektywy producentów nawozów sztucznych. Dlatego rekomendacja dla Polic i Tarnowa to „sprzedaj”.

Cena docelowa pierwszej z firm to 15,3 zł, drugiej 55 zł (na GPW akcje kosztują 69,45 zł). — Pierwotne prognozy zbiorów zbóż były niższe niż te najnowsze, ponieważ spodziewano się suszy. Tymczasem wszystko wskazuje na to, że tak się nie stanie, zbiory będą wyższe, co zepchnie ceny zbóż jeszcze bardziej w dół. Takie otoczenie oznacza, że rentowność biznesu nawozowego jeszcze się obniży — przewiduje Łukasz Prokopiuk, analityk DM IDMSA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Chemia pod lupą analityków DM IDMSA