Chemiskór: 25 mln zł z emisji akcji

Lesław Kretowicz
23-04-2001, 00:00

Chemiskór: 25 mln zł z emisji akcji

Nowa emisja akcji Chemiskóru ma rozwiązać problemy finansowe spółki. Dzięki podwyższeniu kapitału chce ona uzyskać 25 mln zł.

Emisję akcji wymusiły plany inwestycyjne Chemiskóru, który niedługo zacznie działać jako 4Media. Tylko w tym roku nakłady Chemiskóru i spółek zależnych przekroczyły 23 mln zł. Dodatkowym źródłem finansowania inwestycji ma być właśnie emisja 11,35 mln akcji wartości ponad 25 mln zł. Zostanie ona skierowana do inwestorów kwalifikowanych oraz do menedżmentu, pracowników i współpracowników Chemiskóru.

— Subskrybcja i przydział akcji jest formalnością. Inwestorzy potwierdzają chęć objęcia proponowanych im pakietów — informuje Monika Sarnecka, rzecznik spółki.

Środki z emisji powinny wystarczyć spółce także na pokrycie strat.

Zero po stronie przychodów i 1,92 mln zł straty netto — takie wyniki finansowe wykazał Chemiskór po I kwartale 2001 r. Wyniki te nie są zaskoczeniem dla zarządu. Zmiany profilu działalności są działaniami wymagającymi znacznych nakładów inwestycyjnych.

Jest to kontynuacja restrukturyzacji, która już w 2000 r. spowodowała stratę netto 2,7 mln zł, przy przychodach na poziomie 3,8 mln zł. Nie można jednak jednoznacznie oceniać powyższych liczb przed opublikowaniem wyników poszczególnych podmiotów, które wchodzą w skład grupy medialnej. To one generują przychody i zyski, nie ponosząc tak dużych kosztów, jak powstający holding 4Media.

Interesujące na tym tle wydają się działania największego dotychczas udziałowca Chemiskóru — Inwestycyjnego Domu Maklerskiego Kredyt Banku. Dzień po uzyskaniu zgody KPWiG na przekroczenie 33 proc. liczby głosów na WZA spółki, warszawski bank sprzedał połowę udziałów, zmniejszając stan posiadania z 17,52 proc. do 8,76 proc. głosów na WZA. Kredyt Bank nie podał przyczyn tej transakcji. Nie wiadomo również, kto był nabywcą tych walorów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Lesław Kretowicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Chemiskór: 25 mln zł z emisji akcji