Chemoservis zapowiada rozwój

ABT
opublikowano: 27-01-2010, 00:00

Wkrótce spółka będzie miała szansę pozyskać na giełdzie 14,7 mln zł. Rusza emisja akcji serii C.

Wkrótce spółka będzie miała szansę pozyskać na giełdzie 14,7 mln zł. Rusza emisja akcji serii C.

Chemoservis-Dwory z emisji ponad 22,6 mln akcji serii C chce zebrać 14,7 mln zł. Przeznaczy je na akwizycje i rozwój. Cena emisyjna wyniesie 0,65 zł. Obecnie kurs akcji oscyluje wokół 1 zł. Zapisy na akcje potrwają od 8 do 19 lutego oraz od 2 do 5 marca.

Chemoservis zajmuje się usługami z zakresu utrzymania ruchu, robotami budowlano-montażowymi. Na lata 2010-13 przygotował strategię inwestycyjną, która pochłonie 23 mln zł. Chemoservis chce zdywersyfikować źródła przychodów. Obecnie jest uzależniony od zleceń z Synthosu Dwory. Spółka chce rozszerzyć działalność na usługi dla hut stali.

— Pod koniec 2009 r. przejęliśmy Zakład Energetyczny ZEN z Dąbrowy Górniczej, który wykonuje serwis branżowy dla ArcelorMittal Poland. Dzięki tej spółce nasze przychody się podwoją, ale ZE ZEN potrzebuje jednak dokapitalizowania — mówi Sławomir Szata, członek zarządu Chemoservisu.

Jego zdaniem, po IV kw. 2009 r. wynik netto ZE ZEN będzie już dodatni. Chemoservis wejdzie też bezpośrednio w wykonawstwo wielkogabarytowych konstrukcji stalowych. Dzięki temu marże wzrosną przynajmniej do 5 proc.

— Kapitał z emisji wykorzystamy także na zakup urządzeń i modernizację hal pod taką działalność — mówi Sławomir Szata.

Chemoservis będzie też starał się o kontynuację współpracy z Bioagrą-Oil przy rozbudowie jej infrastruktury magazynowej.

— Walczymy też o inne kontrakty, jednym z celów emisyjnych jest akwizycja. Pozyskanie funduszy z emisji w pierwszym kwartale pozwoliłoby nam na zrealizowanie przejęcia w drugim kwartale. Interesuje nas kilka podmiotów — mówi Sławomir Szata

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ABT

Polecane