ChevronTexaco chce zablokować fuzję Conoco i Philips

Administrator
opublikowano: 30-01-2002, 15:27

ChevronTexaco chce zapobiec planowanej na drugą połowę tego roku fuzji Conoco i Philips Petroleum i zamierza złozyć wrogą ofertę przejęcia którejś ze spółek, dowiedział się „The Wall Street Journal”. Rada Nadzorcza ChevronTexaco jest podzielona co do decyzji, która ze spółek stanie się celem ogłoszonego wrogiego przejęcia. Decyzja ma zapaść jeszcze w środę.

ChevronTexaco chce zapobiec planowanej na drugą połowę tego roku fuzji Conoco i Philips Petroleum i zamierza złozyć wrogą ofertę przejęcia którejś ze spółek, dowiedział się „The Wall Street Journal”.

Rada Nadzorcza ChevronTexaco jest podzielona co do decyzji, która ze spółek stanie się celem ogłoszonego wrogiego przejęcia. Decyzja ma zapaść jeszcze w środę.

Po fuzji Conoco i Philips Petroleum, której wartość szacuje się na 17 mld USD, powstałaby trzecia pod względem wielkości spółka petrochemiczna w USA.

Koncern ChevronTexaco, druga spółka petrochemiczna USA, powstał w ubiegłym roku w wyniku fuzji, której wartość sięgała 38 mld USD.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Administrator

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu