Chińczycy chcą kupić 9 proc. niemieckiego Metro

opublikowano: 30-08-2018, 16:34

Chiński Fosun International prowadzi rozmowy w sprawie kupna akcji niemieckiego Metro od spółki Ceconomy, dowiedział się Bloomberg.

Źródła agencji zastrzegają, że rozmowy nie muszą doprowadzić do transakcji oraz że kupnem zainteresowani są inni inwestorzy, w tym fundusze private equity.

Niedawno Reuters informował, że kupnem akcji Metro zainteresowana jest grupa inwestorów, której przewodzi czeski miliarder Daniel Kretinsky.

Bloomberg zauważył, że pojawienie się Fosun może doprowadzić do ostrej rywalizacji z grupą Kretinsky'ego, która kupiła wcześniej w sierpniu 7,3 proc. akcji Metro od Franz Haniel & Cie. i ma opcję dokupienia dodatkowych 15 proc.

Fosun, chiński koncern prowadzący bardzo szeroką działalność, realizuje agresywną politykę akwizycyjną od roku. Niedawno spółka informowała, że każdego dnia analizuje średnio 25 potencjalnych przejęć.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu