CHIŃCZYCY KUPIĄ OGNIWA Z CENTRY

Marlena Kaczmarek
18-08-2000, 00:00

CHIŃCZYCY KUPIĄ OGNIWA Z CENTRY

Poznański producent zawarł kontrakt na sprzedaż akumulatorów za 1 mln USD

PEKIŃSKI KONTRAKT: Krzysztof Paulus, prezes Centry, podpisał z Hou Huiming, prezydentem chińskiej Centrali Handlu Zagranicznego, kontrakt o wartości 1 mln USD. fot. ARC

Poznańska Centra podpisała w Pekinie kontrakt z chińską Centralą Handlu Zagranicznego, na dostawę do Chin 50 tys. akumulatorów. Wartość kontraktu to 1 mln USD (ok. 4,4 mln zł). We wrześniu Centra zamierza podpisać kolejny kontrakt, tym razem w Moskwie.

Po rocznych negocjacjach Krzysztof Paulus, prezes Centry, podpisał w Pekinie z chińską Centralą Handlu Zagranicznego kontrakt o wartości 1 miliona USD (około 4,4 mln zł). Ze strony Chin kontrakt podpisywał prezydent Centrali Handlu Zagranicznego — Hou Huiming. Należąca do amerykańskiej grupy EXIDE Corporation Centra, największy obecnie producent samochodowych akumulatorów kwasowych w Europie Środkowej i Wschodniej ma w ciągu roku dostarczyć na chiński rynek 50 tys. akumulatorów. Kontrakt obejmuje dostawę akumulatorów z marką Centra Calcium i Centra Plus, produkowanych w Poznaniu.

Jak stwierdził Krzysztof Paulus, jego firma prowadzi obecnie rozmowy z chińskim partnerem, na temat rozpoczęcia długoletniej współpracy.

— Najważniejszą i najtrudniejszą kwestią było dostać się na tamten rynek. Około 10 lat temu akumulatory z Centry były w Chinach sprzedawane wraz z eksportowanymi z naszego kraju samochodami. Jednak jako bezpośredni dostawca pojawiamy się tam po raz pierwszy. Już we wrześniu nasze akumulatory trafią na rynek i do dystrybutorów. Obecnie prowadzimy rozmowy o nawiązaniu z Chińczykami długofalowej współpracy — powiedział Krzysztof Paulus.

Z roweru do auta

Zainteresowanie producentów samochodów rynkiem chińskim jest ogromne. Zainwestował tam już Volkswagen, Chrysler, Ford i Citršen. Chińczycy budują autostrady, a wszelkie inwestycje zagraniczne są mile widziane.

— Chińczycy przesiadają się z rowerów do samochodów. Centrze przychodzi na tym rynku konkurować z lokalnymi producentami akumulatorów, jednakże posiadając najnowsze technologie, przewyższamy jakością produktów lokalną konkurencję i to daje nam szansę zaistnienia na rynku chińskim — twierdzi Krzysztof Paulus.

Pora na Moskwę

Pod koniec listopada 2000 r. Centra zamierza wraz ze swoim chińskim partnerem wystąpić wspólnie na targach i wystawie w Szanghaju. Chińska Centrala Handlu Zagranicznego pomoże tym samym poznańskiej firmie znaleźć nowych partnerów do współpracy na tamtym rynku.

Jeszcze pod koniec sierpnia 2000 r. Centra będzie uczestniczyć w Międzynarodowych Targach Motoryzacji w Moskwie. Krzysztof Paulus zapowiada, że jego firma, obecna na rosyjskim rynku od czterech lat, podpi- sze prawdopodobnie nowe kontrakty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marlena Kaczmarek

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / CHIŃCZYCY KUPIĄ OGNIWA Z CENTRY