Czytasz dzięki

Chińczycy kupują więcej iPhonów niż Amerykanie

KŁ, FT.com
opublikowano: 26-01-2015, 09:28

W zeszłym roku Apple prawdopodobnie po raz pierwszy w historii sprzedał w Chinach więcej iPhonów niż na swoim rodzimym rynku, w Stanach Zjednoczonych, informuje "Financial Times".

Analitycy szacują, że amerykański koncern osiągnął punkt zwrotny, po tym jak firma zwiększyła swoją aktywność w Chinach i zawarła w 2014 r. umowę z China Mobile, największym krajowym operatorem komórkowym, a następnie wypuściła na rynek najnowszy model słynnego smartfona, iPhone 6.

Już w 2013 r. Tim Cook, prezes Apple, oświadczył, że spodziewa się ostatecznie spodziewa się zajęcia przez Chiny czołowej pozycji pod względem przychodów dla koncernu. iPhone już odpowiada za ponad połowę przychodów ze sprzedaży, a w jeszcze większym stopniu za udział w zyskach.

Analitycy UBS szacują, że w ostatnim kwartale Chiny odpowiadają za 36 proc. sprzedaży iPhonów, w porównaniu do 24 proc. w przypadku USA. Rok wcześniej Stanom Zjednoczonym przypadał 29 proc. udział, a Chinom 22 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ, FT.com

Polecane