Chińczycy wściekli na Amerykanów

opublikowano: 07-03-2016, 12:50

Chińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wyraziło niezadowolenie w związku z planami amerykańskiego Departamentu Handlu, który chce ograniczyć import sprzętu telekomunikacyjnego przez chiński ZTE Corp., donosi Reuters.

Amerykanie chcą ukarać ZTE za naruszenie ograniczeń nałożonych przez USA na eksport do Iranu. Reuters dowiedział się, że ograniczenia Departamentu Handlu mają obowiązywać od wtorku i będą dotyczyć każdej firmy na świecie, która chce dostarczyć pochodzące z USA produkty do ZTE.

Bloomberg

- Chiny sprzeciwiają się temu, aby USA powołując się na krajowe prawo, wprowadzały sankcje na chińskie przedsiębiorstwa – powiedział rzecznik chińskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. - Mamy nadzieję, że USA zaprzestaną błędnych działań i nie zaszkodzą chińsko-amerykańskiej współpracy gospodarczej i dwustronnym relacjom – dodał.

Wprowadzenie przez USA restrykcji spowoduje, że każdy dostawca ZTE będzie musiał wystąpić o zgodę na eksport zanim dostarczy produkowany w USA sprzęt chińskiej firmie, pisze Reuters.

Amerykański Departament Handlu prowadził dochodzenie w sprawie domniemanego naruszenia przez ZTE sankcji nałożonych przez USA, kiedy zawarło kontrakty na dostawę sprzętu i oprogramowania dla największego irańskiego telekomu, Telecommunication Co of Iran.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane