Chińczyk chce kupić The New York Times

MD
opublikowano: 03-01-2014, 00:00

Ekscentryczny chiński bogacz ogłosił, że szykuje się do negocjacji w sprawie zakupu spółki The New York Times Co., wydawcy jednej z najbardziej znanych gazet na świecie.

Chen Guangbiao, o którym stało się głośno, kiedy rozdawał Chińczykom w pochłoniętych przez smog miastach puszki ze świeżym powietrzem, twierdzi, że jego zamiary są poważne i nie są tym razem akcją mającą jedynie dać mu rozgłos. Zapewnia, że do przejęcia „Times'a” szykował się od dwóch lat. Chen chce rozpocząć negocjacje 5 stycznia, kiedy jest podobno umówiony z „dużym udziałowcem” amerykańskiej spółki w Nowym Jorku.

— Nie ma niczego, czego nie dałoby się kupić za właściwą cenę — przekonywał Reutersa Chen, który wycenił spółkę na 1 mld USD. Agencja twierdzi jednak, że sprzedaż The New York Times Co. chińskiemu biznesmenowi jest bardzo mało prawdopodobna.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu