Chińscy detaliści obniżają ceny iPhone’ów

opublikowano: 11-01-2019, 10:49

Chińscy detaliści, m.in. wspierane przez Alibabę JD.com i Suning, obniżyli ceny iPhone’ów w tym tygodniu niedługo po tym jak Apple tłumaczyło spadek przychodów słabą sprzedażą w Chinach, pisze Reuters.

Obniżka cen wynosiła nawet równowartość 118 USD (440 zł) w przypadku niedawno wypuszczonego na rynek iPhone’e XR z 64GB pamięci.

Zobacz więcej

Apple Chiny

Bloomberg

Reuters zwraca uwagę, że obniżka cen może być kolejnym sygnałem wskazującym iż słaba świąteczna sprzedaż smartfonów Apple w Chinach może wydłużyć się na obecny kwartał.

Mo Jia, analityk Canalys monitorujący chiński rynek smartfonów powiedział agencji, że tak duże cięcia cen nie są niczym niezwykłym w szczególnych okresach, np. z okazji Dnia Singla w listopadzie, ale obecnie trudno je tłumaczyć w podobny sposób w sytuacji kiedy upłynęło tylko kilka miesięcy od pojawienia się na rynku iPhone’ów XS i XR. Jia uważa, że to samo Apple mogło obniżyć ceny w dostawach do dystrybutorów.

- Jest możliwe, że Apple testuje reakcję rynku na niższe ceny. Może też być pod presją i chce pozbyć się zapasów – powiedział.

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu