Czytasz dzięki

Chiński dostawca masek ochronnych wchodzi na giełdę

opublikowano: 27-03-2020, 08:07

Tycoon Group Holdings, producent leków i suplementów diety, który niedawno wprowadził do oferty maski i inne produkty poszukiwane w czasie epidemii, rozpoczął pierwotną ofertę publiczną na giełdzie w Hongkongu.

Chińska spółka podkreśla, że jest najlepszą okazją dla inwestorów w czasie epidemii. Chce pozyskać z IPO ok. 400 mln HKD (52 mln USD).

W prezentacji dla inwestorów Tycoon Group podkreśla, że niedługo po wybuchu epidemii zdobyło wyłączność na niektóre poszukiwane z powodu epidemii produkty. Obecnie gama jego produktów jest szeroka, od nawilżanych chusteczek antybakteryjnych, po termometry i maski chirurgiczne.

Rynek IPO w Hongkongu mocno osłabł z powodu epidemii i związanych z nią ograniczeń. W tym miesiącu wartość przeprowadzonych ofert wyniosła 607 mln USD. W marcu ubiegłego roku sięgała 1,39 mld USD.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane