Chiński fiskus sprawdzi najlepiej zarabiających

opublikowano: 26-08-2021, 11:15

Chińskie władze podatkowe sprawdzą najbogatszych Chińczyków, czy nie ukryli dochodów aby nie płacić od nich podatków.

Chiński urząd podatkowy wprowadza w życie wskazówki wydane w marcu przez Radę Państwa. Chodzi o wzmocnienie nadzoru podatkowego nad najlepiej zarabiającymi i najbogatszymi Chińczykami, wynika z oświadczenia opublikowanego w czwartek przez urząd na serwisie społecznościowym WeChat.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Fiskus zapowiada nasilenie walki z nielegalnymi praktykami podatkowymi. Sygnalizuje, że kary za przestępstwa dużej skali będą podawane do publicznej wiadomości i zapisywane w dostępnej dla krajowych instytucji historii kredytowej osób fizycznych i firm.

Sygnał z urzędu podatkowego pojawia się w momencie nasilenia przez władze Chin polityki „powszechnego dobrobytu” dążącej do zmniejszenia różnic dochodowych i nierówności majątkowej. W ubiegłym tygodniu prezydent Xi Jinping przewodniczył obradom najwyższych władz Chin podczas których zadeklarowano „rozsądne skorygowanie nadmiernych dochodów”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane