Chińskie miasta drogie dla emigrantów

opublikowano: 10-12-2015, 10:03

Chińskie miasta zdominowały listę 20 najdroższych miast dla emigrantów w regionie Azji Pacyficznej, donosi Reuters. Jedną z głównych przyczyn było wzmocnienie juana wobec konkurencyjnych walut, wynika z danych zaprezentowanych przez firmę badawczą ECA International.

Metropolie z Państwa Środka, obejmujące Hong Kong zdobyły aż 11 pozycji w czołówce rankingu. Laur zwycięzcy przypadł Szanghajowi, który odnotował awans z trzeciej pozycji, jaką zdobył w zestawieniu za 2014 r. Tuż za nim uplasowała się stolica Chin, Pekin, który podskoczył z czwartej pozycji. Na ostatnim miejscu na podium znalazł się Hongkong.

Wyświetl galerię [1/2]

Szanghaj

Bloomberg

W pierwszej 10-tce znalazły się jeszcze Guangzhou (awans z 13 na 6 miejsce) oraz Shenzhen (7. wobec 22 miejsca przed rokiem).

Największy zysk stał się natomiast udziałem Makau. Ta była portugalska kolonia, ciesząca się mianem światowego centrum hazardu z uwagi na ogromną sieć kasyn, awansowała w ciągu roku aż o 21 pozycji na 13 miejsce. 

Dodatkowo, chińskie miasta zdobyły też największy udział w liście 30-tu najdroższych miast świata dla emigrantów, przy czym sześć z nich zdołało pokonać rywali ze Szwajcarii i Japonii.

Pomimo niewielkiej zmiany w stosunku do dolara w okresie letnim, juan znacząco umocnił się wobec większości innych walut, co znalazło przełożenie na wzrost kosztów życia w miastach za Wielkim Murem – ocenia Lee Quane, dyrektor regionu Azji w ECA.

Dodaje, że główne chińskie metropolie pozostaną drogie także w najbliższej przyszłości.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy