Chiny chcą subsydiować "ofiary wojny handlowej Trumpa"

opublikowano: 27-06-2018, 10:27
aktualizacja: 27-06-2018, 10:28

Za tydzień zaczną obowiązywać amerykańskie cła na chińskie produkty. Państwowa gazeta chińska wskazuje na możliwość wsparcia poszkodowanych przez nie firm subsydiami, informuje faz.de.

Chińskie działania przeciw amerykańskiej polityce celnej mogą się zaostrzyć. Jedną z form mają być właśnie subsydia zaproponowane przedsiębiorcom i branżom, które szczególnie miałyby ucierpieć z powodu amerykańskiej polityki, głosi artykuł w chińskim „Global Times”.

Zobacz więcej

Chiny, Ludowy Bank Chin

Kyodo/MAXPPP/FORUM

Według gazety szczególnie chińskie firmy technologiczne mogą być niesprawiedliwie traktowane i „paść ofiarą wojny handlowej Trumpa”.

Postawa autorytarnego przywództwa w Pekinie często można odczytać z nagłówków gazet państwowych. Jednak artykuł w „Global Times” niekoniecznie odzwierciedla stanowisko rządu.

Trump zarzuca Chinom nieuczciwe praktyki handlowe. 6 lipca wejdą w życie amerykańskie cła na chińskie towary szacowane na 34 mld USD – w grę wchodzą towary o łącznej wartości 450 mld USD.

Pomimo różnic pomiędzy wiodącymi światowymi gospodarkami, w maju chiński przemysł zarobił znacznie więcej. Jak wynika z opublikowanych w środę danych, chiński zysk wzrósł o 21,1 proc. do blisko 79 mld EUR. Korzystali z wyższych cen i niższych kosztów, powiedział statystyk. Statystycy wskazują, że zysk wynika z wyższych cen oraz niższych kosztów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu