Chiny chcą zmienić przepisy dotyczące handlu juanami

opublikowano: 06-05-2013, 08:26

Chiny szukają sposobu jak klienci indywidualni i małe przedsiębiorstwa mogliby regulować handel przy użyciu juanów w tym roku, twierdzi jeden z urzędników Banku Ludowego Chin, cytowany przez agencję Reuters.

Potencjalnie otwiera to nowe kanały przepływu chińskiej waluty na światowe rynki.

Jednocześnie, poprzez takie udogodnienie, Pekin może pomów wyeliminować ryzyko wahań walutowych dla osób fizycznych i małych przedsiębiorstw w ramach eksportu i importu.

Guo Jianwei, zastępca dyrektora jednego z dwóch głównych oddziałów banku centralnego koncentrujących się na polityce pieniężnej stwierdził, że organy regulacyjne rozważają m.in. jak wprowadzić odpowiednie przepisy dotyczące podróży, handlu w Internecie i handlu prowadzonego przez małe przedsiębiorstwa.

Osoby fizyczne mogą zgodnie z obecnymi przepisami wymienić rocznie jedynie do 50 tys. USD na zakupy zagraniczne lub inwestycje, jednak wielu spółkom udaje się je obejść.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane