Chiny: Coraz więcej telefonów komórkowych

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 27-12-2005, 07:05

Liczba abonentów telefonii komórkowej wzrosłą w tym roku w Chinach (stan na koniec listopada) o 53,3 miliona, osiągając 388 milionów - poinformowało w poniedziałek tamtejsze Ministerstwo Przemysłu Informatycznego.

Liczba abonentów telefonii komórkowej wzrosłą w tym roku w Chinach (stan na koniec listopada) o 53,3 miliona, osiągając 388 milionów - poinformowało w poniedziałek tamtejsze Ministerstwo Przemysłu Informatycznego.

    Oznacza to 29,1 telefonu komórkowego na każdych 100 Chińczyków. Wpływy poczty i telekomunikacji w okresie od stycznia do końca listopada 2005 r. wzrosły o 11,2 proc. w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku, osiągając prawie 582 miliardy juanów, czyli ponad 72 miliardy USD.

    Ministerstwo poinformowało też, że w ciągu pierwszych 11 miesięcy tego roku Chińczycy wysłali 274,3 miliarda SMS-ów, co oznacza wzrost o ponad 40 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane