Chiny nie zmieniły warunków zawarcia umowy handlowej

opublikowano: 27-06-2019, 10:51

Rzecznik chińskiego rządu powiedział, że warunki zawarcia umowy handlowej z USA nie zmieniły się i muszą zostać potraktowane „właściwie”.

W maju trzy warunki umowy handlowej z JSA przedstawił prowadzący negocjacje premier Liu He. To usunięcie wszystkich dodatkowych ceł, ustalenie kwot importu z Chin zgodnych z realnym popytem, a także zapewnienie, że tekst umowy będzie „wyważony” i nie naruszy „godności” obu krajów.

- Mamy nadzieję, że strona amerykańska porzuci swoje błędne praktyki i uda nam się rozwiązać problemy w drodze dialogu i współpracy – powiedział w czwartek Gao Feng.

Rzecznik chińskiego rządu ujawnił, że zespoły negocjacyjne są w kontakcie i szykują się do spotkania. Nie wyjaśnił, czy odbędzie się ono w Osace, przed planowanym spotkaniem prezydentów USA i Chin.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy