Chiny: odbicie w eksporcie paliw

Wrzesień przyniósł odbicie w zagranicznej sprzedaży paliw, przy czym eksport oleju napędowego ustanowił nowy rekord, donosi Bloomberg.

Największy na świecie konsument energii wyeksportował we wrześniu 2016 r. 1,6 mln ton  oleju napędowego, co stanowi niemal 50-proc. wzrost względem sierpnia, wynika z danych zaprezentowanych przez Generalną Administrację Celną. Dostawy wyniosły średnio 397,9 tys. baryłek dziennie. Z kolei w stosunku do sierpnia eksport benzyny zwiększył się o 25 proc. do 840 tys. ton co stanowiło 233,8 tys. baryłek dziennie. 

Paliwo, benzyna
Zobacz więcej

Paliwo, benzyna

ARC

Chińskie rafinerie zwiększyły w minionym miesiącu przetwórstwo ropy o 2,2 proc. w ujęciu miesięcznym do 10,7 mln baryłek dziennie. 

Według szacunków Międzynarodowej Agencji Energii, łączny popyt na ropę ma wzrosnąć w tym roku o około 2,1 proc. do 11,71 mln baryłek dziennie spowalniając wzrost z ubiegłorocznych 6,5 proc. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Chiny: odbicie w eksporcie paliw