Chiny potwierdziły trzy przypadki ptasiej grypy u ludzi

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 16-11-2005, 15:59

Chińskie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło w środę trzy przypadki ptasiej grypy u ludzi; dwa - w  prowincji Hunan (na południu) i jeden w Anhui (na wschodzie) - podała oficjalna agencja Xinhua.

Chińskie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło w środę trzy przypadki ptasiej grypy u ludzi; dwa - w  prowincji Hunan (na południu) i jeden w Anhui (na wschodzie) - podała oficjalna agencja Xinhua.    

    Nie podano żadnych szczegółów.

    Agencje piszą, że eksperci z Chin i ze Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wspólnie zbadali przypadek 12-letniej dziewczynki z prowincji Hunan, która zmarła, i jej brata, który wyzdrowiał. Oboje zachorowali, gdy w ich wiosce wybuchła epidemia ptasiej grypy. Oboje mieli objawy podobne do zapalenia płuc - napisała agencja Reuters.

    Agencja Xinhua nie uściśliła, czy informując o przypadkach ptasiej grypy u ludzi miała na myśli brata i siostrę. Niezidentyfikowała też trzeciego przypadku w prowincji Anhui.

    Wcześniej w środę dziennik "South China Morning Post" podał z powołaniem się na władze chińskie, że u 9-latka z prowincji Hunan wykryto przeciwciała wirusa H5N1, powodującego groźną odmianę ptasiej grypy.

    Do tej pory na świecie wykryto ok. 120 przypadków zachorowań ludzi na ptasią grypę, wszystkie w krajach Azji Południowo-Wschodniej, głównie w Wietnamie. Z tej liczby ponad 60 chorych zmarło, z tego ok. 40 w Wietnamie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane