Chiny: pręty zbrojeniowe najdroższe od 4,5 lat

opublikowano: 04-09-2017, 10:18
aktualizacja: 04-09-2017, 10:19

Cena stalowych prętów zbrojeniowych w kontraktach terminowych na giełdzie w Szanghaju jest najwyższa od 4,5 lat w związku z obawami dotyczącymi podaży.

Najaktywniej handlowany kontrakt na stalowe pręty zbrojeniowe na rynku terminowym w Szanghaju podrożał o 5 proc. do 4194 juanów (2291,40 zł) za tonę. To najwyższy kurs od lutego 2013 roku.

CENNY ŁADUNEK: Marek Suchowolec z IGMNiR szacuje, że wartość skradzionego ładunku może sięgać nawet 0,5 mln zł. Nic dziwnego, że okradzeni starają się go odnaleźć.
Zobacz więcej

CENNY ŁADUNEK: Marek Suchowolec z IGMNiR szacuje, że wartość skradzionego ładunku może sięgać nawet 0,5 mln zł. Nic dziwnego, że okradzeni starają się go odnaleźć. Bloomberg

Wzrost cen prętów zbrojeniowych tłumaczony jest pożarem w hucie Benang, który może mieć wpływ na produkcję 4,5-5 tys. ton stali dziennie. Rosną także obawy, że jego skutkiem mogą być ostrzejsze kontrole i zamknięcie kolejnych hut.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Górnictwo / Chiny: pręty zbrojeniowe najdroższe od 4,5 lat