Chiny w stałym kontakcie z USA w sprawie handlu

opublikowano: 12-12-2019, 09:20

Chińskie Ministerstwo Handlu odmówiło odpowiedzi na pytanie o możliwe kroki odwetowe po ewentualnym wprowadzeniu przez USA w niedzielę nowych ceł na chiński import, informuje Reuters.

15 grudnia USA mają wprowadzić cło na chiński import wartości 156 mld USD. Taki ruch może zaszkodzić toczącym się negocjacjom handlowym. Reuters dowiedział się nieoficjalnie, że prezydent Donald Trump spotka się w czwartek z doradcami aby omówić sprawę zbliżającego się terminu wprowadzenia cła.

- Zespoły gospodarcze i handlowe obu stron pozostają w stałym kontakcie – powiedział w czwartek podczas briefingu Gao Feng, rzecznik chińskiego Ministerstwa Handlu.

W październiku USA i Chiny sygnalizował, że zbliżyły się do zawarcia częściowej umowy handlowej. Rynek oczekiwał, że nastąpi to przed wprowadzeniem w USA nowego cła na chiński import w połowie grudnia. Rozmowy utknęły jednak na sprawie zakupów przez Chiny amerykańskich produktów rolnych i wycofaniu przez USA ceł nałożonych na chiński import.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy