Chiny wprowadzą nowe ulgi podatkowe, aby zrekompensować lockdowny

ARŻ
opublikowano: 23-05-2022, 15:24
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Chińskie władze zaoferują firmom i konsumentom ulgi podatkowe o wartości ponad 140 mld CNY (21,1 mld USD), aby zrekompensować negatywny wpływ polityki “zero COVID” na gospodarkę - informuje Bloomberg.

Wśród planowanych zmian jest m.in. obniżka podatku od zakupu pojazdu. Koszt tej reformy to ok. 60 mld CNY.

Władze przedłużą odroczenie w płatnościach na ubezpieczenie społeczne dla firm do końca roku i rozszerzą ten przywilej na więcej sektorów gospodarki. Chiński rząd planuje także dwukrotnie zwiększyć pulę na państwowe pożyczki dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Pekin rozszerzył w ostatnich tygodniach zakres ulg podatkowych, ale nie zmienił znacząco swoich celów fiskalnych na 2022 roku, które zostały ustalone na początku marca, jeszcze zanim koronawirus w wariancie Omikron doprowadził do restrykcyjnych lockdownów. Nie podano, w jaki sposób nowe ulgi zostaną sfinansowane, ani czy ich wprowadzenie wpłynie na rewizję prognoz gospodarczych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane