Chiny znacjonalizowały właściciela Waldorf Astoria

opublikowano: 23-02-2018, 18:19
aktualizacja: 23-02-2018, 18:23

Chiński regulator przejął kontrolę nad spółką ubezpieczeniową Anbang Insurance. Jak twierdzi, na rok.

Oprócz przejęcia kontroli nad spółką skierowano zarzuty przeciwko jej szefowi. Wu Xiaohui jest oskarżany o przestępstwa gospodarcze polegające na nielegalnym pozyskiwaniu kapitału i niewłaściwym zarządzaniu aktywami spółki.  

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Anbang Insurance to jedna z chińskich firm, które w minionych latach dokonały serii akwizycji zagranicznych. Wśród przejętych przez spółkę aktywów jest m.in. słynny amerykański hotel Waldorf Astoria.

Anbang Insurance powstał w 2004 roku jako prowincjonalny  sprzedawca ubezpieczeń samochodowych. Po dziesięciu latach, w 2014 roku, wydał ponad 20 mld USD na przejęcia na świecie. Niektórzy eksperci zwracali uwagę, że Anbang Insurance finansował akwizycje w dużym stopniu z pieniędzy ze sprzedaży produktów ubezpieczeniowych oferujących nabywcom duże zyski, a nie kredytami bankowymi czy pieniędzmi z emisji obligacji. Nieoficjalnie mówi się, że regulator chińskiej branży ubezpieczeniowych będzie chciał teraz sprzedać część aktywów spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, money.cnn.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu