Chiny znów zwiększyły produkcję miedzi

opublikowano: 20-07-2016, 07:10

Chiny, największy na świecie producent rafinowanej miedzi, zwiększyły wydobycie surowca o 7,6 proc. w pierwszym półroczu 2016 r. donosi Bloomberg. Spowodowane to zostało wzrostem marż, i to mimo faktu, że huty deklarowały pod koniec minionego roku obniżenie wydajności.

Produkcja zwiększyła się do 4,03 mln ton w pierwszych sześciu miesiącach bieżącego roku, wynika z danych Narodowego Urzędu Statystycznego. W porównaniu z analogicznym okresem 2015 r. dynamika wzrostu nieznacznie osłabła z 9,4 proc. 

W samym czerwcu 2016 r. produkcja miedzi podskoczyła względem maja o 6 tys. ton do 686 tys. ton, choć była mniejsza od ubiegłorocznej, kiedy to wyniosła 693 tys. ton.

W grudniu minionego roku największe chińskie huty zobowiązały się do obniżenia produkcji o 350 tys. ton w 2016 r. z powodu spadku cen.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Chiny znów zwiększyły produkcję miedzi