Czytasz dzięki

Chiny zwiększają dotacje na energię odnawialną

ARŻ
opublikowano: 18-06-2020, 13:02

Chiny stawiają na rozwój energii odnawialnej. Rząd zwiększył budżet na dotacje dla osób fizycznych i przedsiębiorstw do 92,36 mld juanów (ok. 13 mld dolarów). To o 7,5 proc. więcej, niż wydano w ubiegłym roku.

W nowym rządowym planie najbardziej wzrosną dopłaty do energii słonecznej – o 14 proc. w stosunku do ubiegłego roku i wyniosą 42,84 mld juanów. O 3,2 proc., do 35,69 mld juanów, spadną z kolei dotacje na energię wiatrową.  

energetyka słoneczna, energetyka wiatrowa, odnawialne źródła energii, fotowoltaika
Wyświetl galerię [1/2]

energetyka słoneczna, energetyka wiatrowa, odnawialne źródła energii, fotowoltaika fot. Wojciech Kryński/Forum

Pozostała część budżetu przeznaczona jest na energię z biomasy i finansowanie inwestycji samorządów. Pieniądze mogą zostać przeznaczone zarówno na nowe, jak i na już istniejące projekty, które spełniają kryteria. Pochodzą z dopłat do rachunków za prąd.

Chiny od wielu lat inwestują, by zmniejszyć udział wciąż dominującej na terenie kraju energetyki węglowej. Większość odnawialnych źródeł energii jest opracowywana przez przedsiębiorstwa państwowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ

Polecane