Chiny zyskają 30 milionów nowych pracowników

opublikowano: 10-11-2015, 10:25

Chińskie władze oczekują, że złagodzenie polityki rodzinnej przełoży się na wzrost siły roboczej o 30 milionów pracowników do 2025 r., podaje AP.

Wang Pei'an, rzecznik Narodowej Komisji ds. Zdrowia i Planowania Rodziny, poinformował, że ponad 90 milionów kobiet może zdecydować się na drugie dziecko, gdy Chiny formalnie już odejdą od polityki jednego dziecka i pozwolą parom na posiadanie dwójki dzieci.

Kraj środka spodziewa się, że dzięki liberalniejszej polityce rodzinnej w najbliższych latach przyrost naturalny będzie większy o 3 mln narodzin rocznie i wyniesie 20 mln narodzin.

Lu Jiehua, ekspert do spraw demografii z Uniwersytetu Pekińskiego, jest zdania, że szacunki na poziomie 30 milionów przy założeniu rocznego wzrostu o 3 mln narodzin wydają się być konserwatywne.

- Być może  oczekuje się, że po pierwszych latach dynamicznego przyrostu w kolejnych odsetek narodzin nieco spadnie – dodał Lu.

Chiny, dzieci
Reuters/Forum
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica, AP

Polecane