Chlebowski: w 2007 r. Polacy zapłacą wyższe podatki

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 2006-10-25 10:38

W 2007 r. Polacy zapłacą wyższe podatki - powiedział w środę Zbigniew Chlebowski (PO) podczas debaty podatkowej w Sejmie.

W 2007 r. Polacy zapłacą wyższe podatki - powiedział w środę Zbigniew Chlebowski (PO) podczas debaty podatkowej w Sejmie. Skrytykował rząd za wycofanie się z zapowiadanego wcześniej obniżenia podatków i kosztów pracy.

Przypomniał, że Prawo i Sprawiedliwość obiecywało w kampanii wyborczej dwie stawki podatkowe - 18 i 32 proc. - już w 2007 r. Tymczasem projekty ustaw podatkowych zakładają wprowadzenie dwóch stawek w 2009 r. Rząd wycofał się też z planowanego obniżenia pozapłacowych kosztów pracy. Zakłada również wzrost akcyzy na benzynę i olej opałowy. "Z tego zestawienia jasno wynika, że podatki w 2007 r. rosną i to w sposób znaczny" - powiedział Chlebowski.

Skrytykował też nieobecność na środowej debacie premiera Jarosława Kaczyńskiego i wicepremier, minister finansów Zyty Gilowskiej. "Okłamaliście Polaków. Nieobecność premiera świadczy tylko o tym, że wstydzicie się, że obiecał i słowa nie dotrzymuje" - dodał poseł PO. (DI, PAP)