Chorzów buduje ośrodek sportowy

Małgorzata Zdunek
opublikowano: 10-11-2000, 00:00

Chorzów buduje ośrodek sportowy

Na wrzesień 2001 r. zapowiedziano otwarcie kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Chorzowie, o pow. ponad 3,6 tys. mkw. Natomiast jeszcze do końca 2000 r. ma zostać otwarta hala sportowa. W listopadzie zarząd miasta zamierza ogłosić przetarg na wyłonienie firm, które zagospodarują piętro obiektu.

Dzielnicowy Międzyszkolny Obiekt Sportowy, ulokowany przy ul. Granicznej w Chorzowie- -Batorym, kosztować ma gminę 14 mln zł. Ponad 10 mln zł pochodzi z budżetu miasta, natomiast 4 mln zł stanowi dofinansowanie Urzędu Kultury Fizycznej i Sportu.

Będzie przetarg

Prace przy budowie kompleksu sportowo-rekreacyjnego rozpoczęto w październiku 1999 r. Przetarg na ich realizację wygrało przedsiębiorstwo Eco- Instal-Bud z Chorzowa. W obiekcie, o łącznej pow. ponad 3,6 tys. mkw. , ma zostać ulokowany basen o pow. 0,98 tys. mkw., hala sportowa o pow. 1,79 tys. mkw., a także segment łączący obie części budynku, o pow. 0,9 tys. mkw., w którym ma się znaleźć solarium oraz punkty małej gastronomii.

— Do zagospodarowania pozostaje jeszcze piętro obiektu, o powierzchni ponad 0,7 tys. mkw. Przetarg na firmy, które mogłyby tam rozpocząć działalność, powinien zostać ogłoszony jeszcze w listopadzie. Nie mamy sprecyzowanych oczekiwań co do branży podmiotów, które mają tam ulokować swoją działalność. Czekamy na ciekawe propozycje ze strony potencjalnych inwestorów — mówi Leszek Sieprawski, zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji Komunalnych i Remontowych UM w Chorzowie.

Do końca 2000 r. ma zostać oddana do użytku hala sportowa, natomiast ukończenie budowy basenu zapowiedziano na wrzesień 2001 r.

Nie tylko dzieci

Zarząd Miejskiego Zakładu Kąpielowego, administratora basenu, liczy, że będą z niego korzystać nie tylko dzieci i młodzież z okolicznych szkół, ale i mieszkańcy Chorzowa, Rudy Śląskiej i Świętochłowic.

— Poranki rezerwujemy dla grup dzieci i młodzieży. Natomiast aż do późnych godzin wieczornych basen będzie otwarty dla indywidualnych klientów. Jednocześnie może w nim przebywać 50 osób. Liczymy, że tygodniowo z pływalni będzie korzystać od 2,5 do 3 tys. osób — szacuje Wojciech Tramer, prezes Miejskiego Zakładu Kąpielowego z Chorzowa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Zdunek

Polecane