CI Games zamienił straty na zyski

opublikowano: 28-03-2018, 08:06

Po fatalnym 2016 r. producent gier zanotował poprawę - w 2017 r. przychody wzrosły czterokrotnie do 103 mln zł, a zysk netto sięgnął 5,4 mln zł, wobec 16,2 mln zł straty rok wcześniej.

Dla spółki był to rok premiery gry "Sniper Ghost Warrior 3". Jej sprzedaż przekroczyła 1 mln egzemplarzy.

Marek Tymiński, prezes CI Games
Zobacz więcej

Marek Tymiński, prezes CI Games Fot. MW

Przepływy pieniężne z działalności operacyjnej wyniosły 33,6 mln zł, co - jak podkreśla zarząd - wystarczyło na całkowitą spłatę zadłużenia finansowego.

Na koniec roku grupa miała 13 mln zł środków pieniężnych, ponadto ma finansowanie bankowe w wysokości 35 mln zł.

- W połowie ubiegłego roku podjęliśmy trudną i odważną decyzję o zmianie naszej strategii. Chcemy, aby działalność CI Games opierała się na budowie mocnego portfolio jakościowych gier z jednoczesnym odejściem od inwestowania w gry z segmentu stricte AAA – powiedział Marek Tymiński, prezes CI Games.

Grupa już na początku 2018 roku znacznie zmniejszyła swój wewnętrzny zespół deweloperski, który obecnie tworzy około 30 deweloperów i jest dopasowany do potrzeb aktualnie realizowanego projektu tactical shooter. Jednocześnie Grupa aktywnie współpracuje z zewnętrznymi podwykonawcami, którzy są odpowiedzialni za poszczególne elementy projektu.

- Naszym planem jest realizacja minimum trzech istotnych projektów o łącznej wartości 100 mln zł do 2020 roku – dodał Marek Tymiński.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu