Ciąg dalszy zmian w Skarbcu

opublikowano: 20-12-2018, 22:00

Po zmianach w radzie nadzorczej przyszedł czas na zmiany w zarządzie Skarbca Holdingu, właściciela Skarbiec TFI, a także w radzie nadzorczej samego towarzystwa.

Rada nadzorcza holdingu odwołała Andrzeja Sołdka z funkcji wiceprezesa zarządu, a Ewa Radkowska-Świętoń zrezygnowała z funkcji prezesa. Do zarządu powołano Pawła Tokarskiego (radca prawny z doświadczeniem w Banku Millennium i BOŚ), a do wykonywania czynności członka zarządu — Annę Milewską (do 15 marca 2019 r.), która w przeszłości pracowała m.in. w TVP i BOŚ.

Jednocześnie nie zostały dokonane żadne zmiany w zarządzie Skarbca TFI, którego prezesem pozostaje Ewa Radkowska-Świętoń. Na jak długo? NWZ Skarbca TFI, które odbyło się 19 grudnia, odwołało ze składu towarzystwa Bogusława Grabowskiego, Roberta Oppenheima, Iwonę Srokę i Piotra Stępniaka, zastępując ich osobami, które są od niedawna w nadzorze holdingu. Do rady powołano Stanisława Kluzę, Macieja Radziwiłła, Bogusława Rajcę i Annę Milewską.

Największym akcjonariuszem Skarbca jest spółka Aoram, z której akcjonariatu wycofali się ostatnio udziałowcy Trigona. Nie wiadomo, kto stoi za spółką. Jej właścicielem jest Vendo FIZAN, działający w ramach Forum TFI.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Tfi