Ciech centralizuje władzę

ABT
opublikowano: 08-05-2009, 00:00

Chemiczny potentat szuka teraz oszczędności w zarządzaniu grupą.

Chemiczny potentat szuka teraz oszczędności w zarządzaniu grupą.

Zarząd Ciechu postanowił zmienić sposób zarządzania grupą. Przyniesie to spółce oszczędności w wysokości 2,5-3 mln zł.

— Po przeanalizowaniu sytuacji stwierdziliśmy, że w wielu punktach występuje zjawisko dublowania się kompetencji, co komplikowało i przedłużało procesy decyzyjne. Podjęliśmy już uchwałę, która pozwoli to zmienić. Została uprzednio przedyskutowana z pracownikami firmy i zyskała ich akceptację — podkreśla Ryszard Kunicki, prezes Ciechu.

W tym tygodniu rozpoczął się proces likwidacji części stanowisk decyzyjnych w dywizji sodowej i dywizji organika. Znikną biura badań i rozwoju. Pozostanie jedno w centrali grupy. Na poziomie centrali odbywać się też będzie zarządzanie logistyką chemicznego holdingu.

— Zlikwidowaliśmy również biuro nadzoru właścicielskiego, którego kompetencje przejęło biuro zarządu Ciechu. Scentralizowane zostało też zarządzanie finansami grupy. W wyniku tych działań nastąpiła likwidacja 9 stanowisk dyrektorskich uproszczenie zarządzania grupą — mówi Ryszard Kunicki.

Ciech szuka oszczędności w związku z dekoniunkturą na rynku chemicznym. Zarząd 10 lutego tego roku podjął decyzję o uruchomieniu kolejnego etapu programu oszczędnościowego. Jego rezultatem będzie redukcja kosztów operacyjnych o 71 mln zł i wydatków na inwestycje o 121 mln zł. Pierwotnie wydatki inwestycyjne Ciechu w 2009 r. miały wynieść 411,3 mln zł. Dzięki optymalizacji i rozłożeniu w czasie niektórych projektów kwotę tę spółka zmniejszyła do 289,8 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ABT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu